iPhone QR Kodu Okutma Nasıl Yapılır ?

iPhone cihazınızda QR Kodu ( Qr Code ) Nasıl Okutulur? Sorunuzun cevabı ve daha fazlası sizler için hazırladığımız bu yazımızda..

Günümüzde gelişen internet ve teknoloji dünyası bütün sektörlere etki etmiş durumda. Son yıllarda ise QR Code dediğimiz sistem dünya devi markalar da dahil bir çok sektörde ürünlerin üzerinde ya da içeriklerinde kullanılmakta.

QR code nedir? derseniz; QR Code’a kısaca internet üzerindeki bağlantılara telefonumuzun kamerasını kullanarak basit bir şekilde ulaşmanın yolu diyebiliriz.

Telefonumuzun kamerası ile okuttuğumuz bu kodlar vasıtasıyla herhangi bir firmanın internet sitesine, indirmek istediğiniz herhangi bir dosya linkine ya da herhangi bir bağlantıya çabuk ve hızlı bir şekilde ulaşabiliriz.

Peki bu QR Kodunu nasıl okutabiliriz? 

  1. İlk olarak QR Kodunu iPhone’da okutmak için Apple Store’dan bir QR Code okutucu program indirmemiz gerekiyor. Apple Store’da bu tarz bir sürü program bulunmakta üstelik bir çoğu ücretsiz. Dilerseniz reklamsız olanları indirmek için 5 ila 10 TL civarında bir rakam ödemeniz gerekiyor.
  2. Bu uygulamalardan herhangi birini indirdikten sonra uygulamayı açınız. Uygulamada kameranızı aktif hale getirip, herhangi bir QR kodunu ekranınızda kameranız vasıtasıyla tarattığınızda ilgili bağlantıya basit bir şekilde ulaşabilirsiniz. İşlem bu kadar basit.

TeknoAjan.com