iPhone Ana Ekranına Web Site Kısayolu Nasıl Eklenir ?

iPhone ekranına website kısayolu nasıl eklenir ? iPhone ana ekranına web site kısayolu nasıl konulur ? iPhone ana ekranına site kısayolu nasıl eklenir? Bu yazımızda sizlere iPhone cihazlarında ana ekrana web site kısayollarının nasıl eklendiğini gösterdik. İşte detaylar..

iPhone kullanıcıları favori sitelerini cihazlarının ana ekranına ekleyebiliyor. iPhone kullanıcıları dilerlerse cihazlarının ana ekranlarına sık sık ziyaret ettikleri ya da favori sitelerini aynı bir uygulama ikonu şeklinde ekleyebiliyorlar.

Böylelikle kullanıcılar cihazlarının ana ekranına eklemiş oldukları web site ikonuna sadece bir kere dokunarak ilgili sitelere anında erişim sağlayabiliyor. Bir çok kullanıcının oldukça sık kullandığı bu imkan Apple tarafından kullanıcılarına iOS işletim sisteminde sağlanıyor.

Sizde favori web sitelerinizi aşağıdaki sizlere gösterdiğimiz adımları uygulayarak cihazınızın ana ekranına aynı bir uygulama ikonu gibi ekleyebilir ve bunlara dilediğiniz her an anında, hızlı bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz.

Şimdi hep birlikte aşağıdan iPhone ana ekranına web site kısayolu eklemenin nasıl yapıldığına adım adım bakalım.. 

iPhone Ana Ekranına Web Site Kısayolu Ekleme : 

iPhone ana ekranınıza herhangi bir web sitesinin kısayolunu ikon şeklinde eklemek için; 

1- Safari uygulamasından cihazınızın ana ekranına eklemek istediğiniz Web sitesini açın.

2- Ardından ilgili web sitesindeyken safari uygulamasında alt kısımda yer alan ”Seçenekler” ikonuna dokunun.

3- Sonra karşınıza çıkan penceredeki seçeneklerden ”Ana Ekrana Ekle” seçeneğine dokunun.

4- Daha sonra ilgili siteyi ana ekrana ekleme işlemini tamamlamak için; son aşama olan kısımda en üstte yer ”Ekle” yazısına dokunun ve işleminizi bitirin.

NOT: En sonra aşamada en üstte yer alan site başlığını dilediğiniz gibi düzenleyebilir ve yeni bir ad verebilirsiniz. 

Artık ilgili favori siteniz cihazınızın ana ekranında yer alacaktır. Uygulama ikonu şeklinde yer alacak olan bu favori web siteniz ya da sitelerinizi ana ekranı düzenleme yoluyla dilediğiniz yere taşıyabilir ve daha sonra isterseniz bu favoriyi ana ekranınızdan kaldırabilirsiniz.

İşlem bu kadar basit. 

”Bu yazımızda sizlere iPhone’da ana ekrana web site kısayolunun nasıl eklendiğini adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.