iPad Dock’a Uygulama Nasıl Eklenir ?

iPad’de Dock’a uygulama ekleme nasıl yapılır ? iPad’de Dock nasıl düzenlenir ? iPad’de Dock kısmına uygulama nasıl ekleyebilirim ? Bu yazımızda sizlere Apple iPad’de Dock kısmına nasıl uygulama ekleyebileceğinizi gösterdik. İşte detaylar.. 

iPad kullanıcıları Dock kısmını kendi tercihlerine göre düzenleyebiliyor. Kullanıcılar bu kısmında yer alan uygulamaları dilerlerse sıralayabiliyor, dilerlerse kaldırabiliyor veya sık kullandıkları uygulamaları buraya konumlandırabiliyor.

Oldukça basit bir şekilde düzenlenebilen Dock kısmını dilediğiniz her zaman kendi tercihinize göre şekillendirebilirsiniz. Sadece bir kaç parmak hamlesi ile buradaki uygulamaları anında düzenleyebilirsiniz.

Özellikle iPad’de ekranı ikiye bölmek için ihtiyaç duyduğumuz bu kısıma favori uygulamalarınız ekleyerek, favori uygulamalarınızı aynı anda kullanabilirsiniz.

Peki iPad’de DOCK kısmı nasıl düzenlenir ? Aşağıda sizlere Apple iPad’de Dock kısmındaki uygulamaların nasıl sıralandığını, kaldırıldığını ve bu kısıma yeni uygulamaların nasıl konulduğunu gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak cihazınızın Dock kısmını kendi tercihinize göre şekillendirebilirsiniz. 

iPad’de DOCK kısmını düzenleme nasıl yapılır ? 

Apple iPad’de Dock kısmına yeni uygulama koymak, var olan uygulamaları kaldırmak veya bu kısımdaki uygulamaları sıralamak için; 

İlk olarak cihazınızın ana ekranında herhangi bir uygulamanın üzerine basılı tutun ve uygulamanın hemen köşesinden açılacak olan pencereden ”Ana ekranı düzenle” seçeneğine dokunun.

Ardından ekrandaki uygulamalar titremeye başlayacaktır.

Dock kısmına herhangi bir uygulama eklemek için; ilgili uygulamanın üzerine basılı tutun ve dock kısmına sürükleyip bırakın.

Dock kısmında var olan herhangi bir uygulamayı Dock’tan çıkarmak için; Dock’ta yer alan ilgili uygulamanın üzerine basılı tutun ve cihazınızın ana ekranına bırakın.

Dock kısmındaki uygulamaları sıralamak için; Dock’ta yer alan uygulamanın üzerine basılı tutun ve konumlandırmak istediğiniz sağ ya da sol kısma taşıyın ve bırakın.

İşleminiz bittiğinde ise ekranın sağ üst köşesinde yer alan ”BİTTİ” butonuna dokunun ve işlemi tamamlayın.

İŞLEM BU KADAR BASİT.

”Bu yazımızda sizlere Apple iPad’de Dock kısmına uygulama ekleme işleminin nasıl yapıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.