Canlı Yayın Uygulaması ‘Periscope’ Kapanıyor !

Günümüzün en popüler sosyal medya ağlarından biri olan Twitter, 2015 yılında zamanın en popüler canlı yayın uygulaması olan Periscope’u bünyesine katmıştı. Tüm dünyada yaygın olarak kullanılan canlı yayın uygulaması Periscope, ülkemizde ise Scope adıyla biliniyordu.

Zamanının en popüler canlı yayın uygulamalarından biri olan bu uygulamanın artık sonuna gelindi. Günümüz internet dünyasında diğer platformların etkisi ve değişen ilgili alanları ile birlikte bir uygulamanın daha fişi çekilmek üzere.

Twitter yaptığı açıklamada yüksek bakım maliyetleri nedeniyle canlı yayın uygulaması olan Periscope’u kapatacağını resmi olarak duyurdu.

Canlı yayın uygulaması Periscope, Mart 2021 tarihinde kapatılacak.

Kullanıcılar uygulamadaki arşivlerini indirebilecek ! 

Twitter, canlı yayın uygulaması olan Periscope’u Mart 2021 tarihinde kapatacak. Kullanıcılar bu uygulama içerisindeki tüm arşivlerini dilerlerse indirebilecek.

Kullanıcılar uygulamanın kapandıktan sonra da dilerlerse yine Scope üzerinden arşivlerine erişebilecek. Ancak uygulama Mart 2021 tarihinden sonra kullanıcılar için sadece tamamen bir arşiv görevi görecek.

Uygulamanın kapanması ile birlikte artık kullanıcılar hiç bir şekilde uygulama içerisinde etkileşime giremeyecek.

Periscope Nedir? 

Periscope veya Türkiye’deki adıyla Scope, iOS ve Android platformları için geliştirilen görüntülü canlı yayın uygulamasıdır. Uygulama, Kayvon Beykpour ve Joe Bernstein tarafından geliştirildi.Yayın hayatına başlamadan 2015 yılında Twitter tarafından satın alındı. Uygulama ilk olarak 26 Mart 2015 tarihinde yayınlandı.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.