Bizimle iletişime geçin


DONANIM

AirPods Kulaklık ve Kutusu Nasıl Temizlenir ?

Apple AirPods nasıl temizlenir ? AirPods kulaklık nasıl temizlenmeli ? AirPods şarj kutusu nasıl temizlenir ? Bu yazımızda sizlere Apple AirPods’unuzu nasıl doğru bir şekilde temizleyebileceğinizden bahsettik. İşte detaylar..

Kablosuz Bluetooth kulaklıklar artık günümüz teknolojisinde yanımızdan bir an bile ayırmadığımız cihazlardan biri konuma geldi. Bizlere özellikle kablolardan kurtulma açısından büyük bir kolaylık sağlayan bu teknolojik icat ile artık kablosuz bir şekilde uzun bir süre müzik dinleyebiliyor, telefon görüşmeleri yapabiliyoruz.

Hayatımıza farklı bir renk ve kolaylık katan bu kulaklıkları her an her yerde kullanabiliyor ve pratik bir şekilde şarj kutuları ile birlikte taşıyabiliyoruz.

Oldukça ufak olması ve ve kaybolma ihtimali oldukça yüksek olan AirPods’lar bir o kadar da hassas olması açısından dikkatli kullanılması gerekiyor.

Özellikle yere düşürme, suya düşürme gibi durumlarda bir çok sıkıntı yaşayan kullanıcılar bu sebeple cihazlarını kullanırken oldukça dikkat ediyor. Ancak bir çok kullanıcı cihazlarının zarar görmesini istemediğinden bu konuda dikkat gösterse de bazı noktaları ihmal ediyor.

Kullanıcıların büyük bir çoğunluğunun ihmal ettiği nokta bu cihazların (kulaklık ve şarj kutusunun) temizliği oluyor. Kullanıcıların bir kısmı cihazlarını hiç temizlemiyor kimisi de bilinçsiz bir şekilde temizliyor.

Hem kullanıcı sağlığı hemde cihazların kullanım ömrü açısından oldukça önemli olan temizlik (bilinçli ve doğru temizlik) konusunda oldukça hassas olmamız gerekiyor.

Çünkü cihazların uzun süreli kullanımında içerlerinde yüzbinlerce bakteri yaşayabiliyor. Bunun haricinde kulaklıkların içine giren tüy, ip ve benzeri şeyler kulaklıkların performansını etkiliyor.

Gün içerisinde kulağımıza taktığımız, belki de hiç olmadık yerlerde masa veya benzeri yerlerin üzerine koyduğumuz cihazlar sağlığımız açısından da hiç uygun değil.

Bu sebeple cihazlarımızı sık sık, doğru ve bilinçli bir şekilde temizlemeye dikkat etmeliyiz. Bu yazımızda da sizlere bu işlemin nasıl, doğru bir şekilde yapılacağını maddeler halinde açıkladık. Aşağıda sizler için belirttiğimiz AirPods temizliği hakkındaki maddeleri inceleyerek, cihazlarınızı doğru bir şekilde temizleyebilirsiniz.

APPLE AIRPODS NASIL TEMİZLENİR ?

Airpods kulaklık ve şarj kutusunu temizlemek için dikkat edilmesi gereken maddeler ve doğru temizliğin nasıl yapılacağına dair bazı bilgileri sizler için aşağıda sıraladık. Bunlara dikkat ederek cihazınızın temizliğini yapabilirisiniz.

AirPods’unuzu temizlerken kullanmanız ve yapmamanız gereken şeyler;

1- Çok ıslak bir bezle kulaklık ve şarj kutusunu temizlemeyin.
2- Tüy, toz bırakan bez ve türevleri ile cihazınızı temizlemeyin.
3- Kesinlikle suya maruz bırakmayın.
4- Cihazınıza zarar verebilecek kimyasal maddeler (sabun, şampuan, parfüm, kolonya vb.) ile cihazınızı temizlemeyin.
5- Kulaklıklarınızın için sert, çizici, delici şeyler ile (iğne, kürdan vb.) temizlemeye çalışmayın.

Airpods’u nasıl temizlemeliyim ? 

AirPods cihazınızı aşağıdaki adımları sırayla uygulayarak temizleyebilirsiniz. 

1- İlk olarak kulaklığınızın şarj kutusunu ve kulaklıklarını uygun olan mikrofiber bir bez ile temizleyin.

2- Ardından bu bezi hafif nemli olacak bir şekilde ıslatın. Yalnız burada bezin çok ıslak, yaş kalmamasına dikkat edin. Çünkü kulaklıklarınızın içine su kaçması durumunda büyük sıkıntılar yaşabilirsiniz.

3- Daha sonra şarj kutunuzun içini pamuklu bir kulak çubuğu ile temizleyin. Yine çok hafif bir şekilde nemlendirebilirsiniz. Bu çubuklar kulaklık kutunun içindeki kirlerin büyük bir çoğunluğunu çıkartacaktır.

4- Kulaklıkların iç kısmını ise ince tüylü elektronik cihazların büyük bir çoğunluğunu temizlemek için kullanılan fırça ile temizleyin.

5- Kulaklık kutunuzun çevresinde kenar kısımlarında kirler bulunuyorsa, bunları her ne kadar doğru olmasa da kürdan ile temizleyebilirsiniz. Bu temizlik esnasında kürdanı çok bastırmamayı tercih etmenizde yarar var.

6- Temizle işlemlerini bitirdikten sonra kuru bir mikrofiber bez ile tüm cihazı tekrar silin ve işlemi bitirin.

”Bu yazımızda sizlere Apple AirPods kulaklığının ve kutusunun nasıl temizlenmesi gerektiğinden bahsettik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.

DONANIM

Apple AirTag Türkiye’de Satışa Sunuldu !

Apple geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu ”Spring Loaded” isimli etkinlikte bir çok yeni ürününü teknoloji dünyasına tanıtmıştı. Apple’ın yapmış olduğu bu etkinlikte dikkatleri üzerine çeken ürünlerinden biri de takip cihazı AirTag olmuştu. AirTag, bugün itibariyle ülkemizde satışa sunuldu. İşte Apple AirTag’ın Türkiye fiyatı ve detaylar…

Apple 20 Nisan 2021 tarihinde yapmış olduğu ”Spring Loaded” isimli etkinlikte bir çok yeni ürününü teknoloji dünyasına tanıtmıştı. Apple yapmış olduğu bu etkinlikte dikkatleri üzerine çeken ürünlerinden biri de takip cihazı AirTag olmuştu. AirTag, bugün itibariyle ülkemizde satışa sunuldu.

Apple’ın kaybolan eşyaları bulmamıza yarayan takip cihazı iki farklı paket halinde ülkemizde satışa sunuldu. Airtag, tek ya da 4’lü paket halinde satışa sunuldu.

AirTag Türkiye Fiyatı:

Apple Store üzerinden satışa başlanan Apple AirTag’in tekli fiyatı 299TL ve dörtlü paketi ise 999TL olarak belirlenmiş durumda.

AirTag Nasıl Çalışıyor ?

AirTag, Apple’ın yazılımları ve hizmetleri ile birlikte çalışıyor. Apple, bu cihazı kullanıcılara Apple işletim sistemlerinde yer alan ”Find MY” uygulaması ile izleme imkanı sunuyor.

Kullanıcılar bu cihazı özellikle kaybolması sorun teşkil edebilecek olan cüzdan, çanta ve anahtarlık gibi eşyalar üzerine entegre edilebiliyor ve bunların nerede olduğunu cihazları aracılığıyla takip edilebiliyor. Bu teknoloji tercihinize göre ilgili cihazın yer aldığı eşya sizden uzaklaştığında ya da kaybolduğunda sizi bildirimle uyarıyor.

AirTag; yerleşik bir hoparlör, ivmeölçer, Bluetooth LE ve kullanıcı tarafından değiştirilebilen bir pil içeriyor. AirTag bataryasının bir yıla kadar ömrü var ve NFC özelliğini de destekliyor.

AirTag’ın Amerika Fiyatı Ne?

Ülkemizde de satışa sunulan AirTag’ın Amerika’da da tek veya 4’lü paket şeklinde satışa sunuldu. Cihazın tek satış fiyatı 29 Dolar, 4’lü paket şeklindeki satış fiyatı ise 99 dolar olarak belirlendi.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.

Okumaya Devam Edin

DONANIM

M1 İşlemcili Yeni iMac Modellerinin Türkiye Fiyatı Belli Oldu !

M1 İşlemcili iMac’in Türkiye Fiyatı Belli Oldu!

ABD merkezli teknoloji şirketi Apple, geçtiğimiz günlerde düzenlemiş olduğu ‘Spring Loaded’ adlı etkinliğinde bir çok yeni ürününü teknoloji dünyasının beğenisine sundu.

Tanıtımı yapılan ürünler, kullanmış oldukları yeni nesil teknoloji ve tasarımları ile dikkatleri bir hayli üzerine çekti. Apple düzenlemiş olduğu bu etkinlikte, yeni M1 işlemcili 24 inç ekran boyutuna sahip iMac modelini, yeni nesil iPad Pro modelini, iPhone 12’nin mor renk seçeneğini, takip cihazı olan AirTag’ı ve Apple 4K TV’yi tanıttı.

Apple’ın tanıtımını yapmış olduğu tüm bu ürünler teknoloji dünyası tarafından oldukça beğenildi ancak etkinlikte en çok dikkatleri üzerine çeken ürün ise Apple’in yeni nesil işlemcisi olan M1 işlemciye sahip olan 24” boyutundaki iMac cihazı oldu.

Apple’ın yeni iMac modeli hem birbirinden farklı renk seçeneği ile hemde ultra ince bir görünüme sahip olmasından dolayı oldukça çok beğenildi.

Apple’ın tüm dünyada ilgi çeken yeni iMac modelinin ABD fiyatı yapılan etkinlikte belli olmuştu. Ancak ürünün ülkemizdeki fiyatı henüz Apple tarafından resmi olarak açıklanmamıştı. Apple, yeni iMac modellerini resmi sitesinde ön siparişe açarak fiyatlarını resmi olarak belirlemiş oldu.

Apple tarafından geliştirilen ‘M1’ işlemciyle gelen yeni iMac, 14 bin 499 Türk Lirası fiyat etiketi ile başlıyor.

  • 8 Çekirdekli CPU ve 7 Çekirdekli GPU’lu M1 sürümü için: 14.499 TL
  • 256 GB 8 Çekirdekli CPU ve 8 Çekirdekli GPU’lu M1 sürümü için: 16.699 TL
  • 512 GB 8 Çekirdekli CPU ve 8 Çekirdekli GPU’lu M1 sürümü için: 18.899 TL

EN ÜST DÜZEY iMAC 24” REKOR FİYATA SAHİP !

Yeni iMac modelinin Final Cut Pro ve Logic Pro içeren ve özelleştirilmiş olan en üst düzey seçeneğinin satış fiyatı 32.347,98 Türk Lirası’na denk geliyor.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.

Okumaya Devam Edin

DONANIM

Apple, Takip Cihazı AirTag’ı Tanıttı ! [Türkiye Fiyatı Belli Oldu!]

Apple bu akşam yapmış olduğu ”Spring Loaded” isimli etkinlikte bir çok yeni ürününü teknoloji dünyasına tanıttı. Apple yapmış olduğu bu etkinlikte dikkatleri bir hayli üzerine çekti. Apple’ın dikkatleri üzerine çeken yeni ürünlerinden biri de takip cihazı oldu. Apple, yeni takip cihazı olan AirTag’ı bu etkinlikte tanıttı. İşte detaylar…

Apple’ın yeni ürünlerinin tanıtımının yapıldığı ”Spring Loaded” isimli etkinlik bu akşam TSİ. 20:00’de başladı. Apple yapılan etkinlikte bir çok yeni ürününü tanıttı ve yine dikkatleri bir hayli üzerine çekti.

Teknoloji dünyasını bir hayli heyecanlandıran yeni ürünlerin tanıtımının yapıldığı etkinlikte bir çok ürün oldukça beğeni topladı. Etkinlikte yeni iMac serisinin göz kamaştıran renk seçenekleri ve cihazın mükemmel inceliği bir çok iMac kullanıcısı tarafından heyecanla takip edildi.

Bunun yanı sıra yeni nesil iPad Pro’da etkinlikte dikkatleri bir hayli üzerine çekti. Performans ve ekran kalitesi açısından adeta bir inanılmazı başaran Apple’ın yeni iPad modeli, artık neredeyse profesyonel bir bilgisayar seviyesine ulaştı.

Apple yapmış olduğu etkinlikte tüm bunların haricinde yine dikkat çeken, yeni bir ürünle de karşımıza çıktı. Apple yapmış olduğu etkinlikte Apple kullanıcıları için yeni bir takip cihazı tanıttı. Apple’ın yeni takip cihazının ismi ise; ”AirTag” olarak tanımlandı.

Apple’ın takip cihazı olarakta tanımlandırabileceğimiz yeni eşya izleyici cihazı, küçük ve dairesel bir biçimde karşımıza çıktı.

Karşımıza çıkan bu cihaz Apple’ın yazılımları ve hizmetleri ile birlikte çalışacak. Apple, bu cihazı kullanıcılara Apple işletim sistemlerinde yer alan ”Find MY” uygulaması ile izleme imkanı sunacak.

Kullanıcılar bu cihazı özellikle kaybolması sorun teşkil edebilecek olan cüzdan, çanta ve anahtarlık gibi eşyalar üzerine entegre edebilecek ve bunların nerede olduğunu cihazları aracılığıyla takip edebilecek. Bu teknoloji tercihinize göre ilgili cihazın yer aldığı eşya sizden uzaklaştığında ya da kaybolduğunda sizi bildirimle uyaracak.

AirTag; yerleşik bir hoparlör, ivmeölçer, Bluetooth LE ve kullanıcı tarafından değiştirilebilen bir pil içeriyor. AirTag bataryasının bir yıla kadar ömrü olduğunu ve NFC özelliğini de desteklediğini belirtiliyor.

Apple AirTag Fiyatı Nedir ? 

AirTag, 30 Nisan tarihinde tek veya 4’lü paket şeklinde satışa sunulacak. Cihazın tek satış fiyatı 29 Dolar, 4’lü paket şeklindeki satış fiyatı ise 99 dolar olacak. Apple ayrıca AirTag için deri halka ve anahtarlık aksesuarlarını da satışa sunacak.

AirTag Türkiye Fiyatı Ne Olacak ? 

Apple’ın yeni takip cihazı AirTag’ın ülkemizdeki satış fiyatıda Apple tarafından resmi olarak açıklandı. Apple AirTag’ın ülkemizdeki fiyatı; tek AirTag için 299 TL, 4’lü AirTag paketi için 999 TL olarak açıklandı.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.

Okumaya Devam Edin

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com