AirPods Kulaklık ve Kutusu Nasıl Temizlenir ?

Apple AirPods nasıl temizlenir ? AirPods kulaklık nasıl temizlenmeli ? AirPods şarj kutusu nasıl temizlenir ? Bu yazımızda sizlere Apple AirPods’unuzu nasıl doğru bir şekilde temizleyebileceğinizden bahsettik. İşte detaylar..

Kablosuz Bluetooth kulaklıklar artık günümüz teknolojisinde yanımızdan bir an bile ayırmadığımız cihazlardan biri konuma geldi. Bizlere özellikle kablolardan kurtulma açısından büyük bir kolaylık sağlayan bu teknolojik icat ile artık kablosuz bir şekilde uzun bir süre müzik dinleyebiliyor, telefon görüşmeleri yapabiliyoruz.

Hayatımıza farklı bir renk ve kolaylık katan bu kulaklıkları her an her yerde kullanabiliyor ve pratik bir şekilde şarj kutuları ile birlikte taşıyabiliyoruz.

Oldukça ufak olması ve ve kaybolma ihtimali oldukça yüksek olan AirPods’lar bir o kadar da hassas olması açısından dikkatli kullanılması gerekiyor.

Özellikle yere düşürme, suya düşürme gibi durumlarda bir çok sıkıntı yaşayan kullanıcılar bu sebeple cihazlarını kullanırken oldukça dikkat ediyor. Ancak bir çok kullanıcı cihazlarının zarar görmesini istemediğinden bu konuda dikkat gösterse de bazı noktaları ihmal ediyor.

Kullanıcıların büyük bir çoğunluğunun ihmal ettiği nokta bu cihazların (kulaklık ve şarj kutusunun) temizliği oluyor. Kullanıcıların bir kısmı cihazlarını hiç temizlemiyor kimisi de bilinçsiz bir şekilde temizliyor.

Hem kullanıcı sağlığı hemde cihazların kullanım ömrü açısından oldukça önemli olan temizlik (bilinçli ve doğru temizlik) konusunda oldukça hassas olmamız gerekiyor.

Çünkü cihazların uzun süreli kullanımında içerlerinde yüzbinlerce bakteri yaşayabiliyor. Bunun haricinde kulaklıkların içine giren tüy, ip ve benzeri şeyler kulaklıkların performansını etkiliyor.

Gün içerisinde kulağımıza taktığımız, belki de hiç olmadık yerlerde masa veya benzeri yerlerin üzerine koyduğumuz cihazlar sağlığımız açısından da hiç uygun değil.

Bu sebeple cihazlarımızı sık sık, doğru ve bilinçli bir şekilde temizlemeye dikkat etmeliyiz. Bu yazımızda da sizlere bu işlemin nasıl, doğru bir şekilde yapılacağını maddeler halinde açıkladık. Aşağıda sizler için belirttiğimiz AirPods temizliği hakkındaki maddeleri inceleyerek, cihazlarınızı doğru bir şekilde temizleyebilirsiniz.

APPLE AIRPODS NASIL TEMİZLENİR ?

Airpods kulaklık ve şarj kutusunu temizlemek için dikkat edilmesi gereken maddeler ve doğru temizliğin nasıl yapılacağına dair bazı bilgileri sizler için aşağıda sıraladık. Bunlara dikkat ederek cihazınızın temizliğini yapabilirisiniz.

AirPods’unuzu temizlerken kullanmanız ve yapmamanız gereken şeyler;

1- Çok ıslak bir bezle kulaklık ve şarj kutusunu temizlemeyin.
2- Tüy, toz bırakan bez ve türevleri ile cihazınızı temizlemeyin.
3- Kesinlikle suya maruz bırakmayın.
4- Cihazınıza zarar verebilecek kimyasal maddeler (sabun, şampuan, parfüm, kolonya vb.) ile cihazınızı temizlemeyin.
5- Kulaklıklarınızın için sert, çizici, delici şeyler ile (iğne, kürdan vb.) temizlemeye çalışmayın.

Airpods’u nasıl temizlemeliyim ? 

AirPods cihazınızı aşağıdaki adımları sırayla uygulayarak temizleyebilirsiniz. 

1- İlk olarak kulaklığınızın şarj kutusunu ve kulaklıklarını uygun olan mikrofiber bir bez ile temizleyin.

2- Ardından bu bezi hafif nemli olacak bir şekilde ıslatın. Yalnız burada bezin çok ıslak, yaş kalmamasına dikkat edin. Çünkü kulaklıklarınızın içine su kaçması durumunda büyük sıkıntılar yaşabilirsiniz.

3- Daha sonra şarj kutunuzun içini pamuklu bir kulak çubuğu ile temizleyin. Yine çok hafif bir şekilde nemlendirebilirsiniz. Bu çubuklar kulaklık kutunun içindeki kirlerin büyük bir çoğunluğunu çıkartacaktır.

4- Kulaklıkların iç kısmını ise ince tüylü elektronik cihazların büyük bir çoğunluğunu temizlemek için kullanılan fırça ile temizleyin.

5- Kulaklık kutunuzun çevresinde kenar kısımlarında kirler bulunuyorsa, bunları her ne kadar doğru olmasa da kürdan ile temizleyebilirsiniz. Bu temizlik esnasında kürdanı çok bastırmamayı tercih etmenizde yarar var.

6- Temizle işlemlerini bitirdikten sonra kuru bir mikrofiber bez ile tüm cihazı tekrar silin ve işlemi bitirin.

”Bu yazımızda sizlere Apple AirPods kulaklığının ve kutusunun nasıl temizlenmesi gerektiğinden bahsettik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.